Türkiye'nin ilk eşli danslar topluluğu, 30. yılEŞLİ DANSLAR TOPLULUĞU


Türkiye Kulüplerarası Dans Sporu Ligi :: 2009-2010 Sezonu

Türkiye Dans Sporları Federasyonu organizasyonu ile gerçekleştirilen 2009-2010 Türkiye Dans Sporu Ligi yarışmaları sonuçlarına göre, ODTÜ EDT onlarca kulübü geride bırakarak BİRİNCİLİK KUPASI'nı elde etti.
 
Kulüplerin bir yıllık süreçteki yarışmacı sayıları ve yarışma dereceleri üzerinden yapılan hesaplamada 21 aktif kulübün 200'u aşkın çiftinin dereceleri değerlendirildi. Yapılan değerlendirme sonuçlarına göre ODTÜ EDT "6124 puan" toplayarak Türkiye Şampiyonluğu kürsüsünde yerini aldı. Ayrıca topluluğumuz sporcularından Gürkan Görmez-Ilgaz Görmez A klasmanı sıralaması sonucunda 1346 puan toplayarak "Türkiye'nin en iyi ikinci dans sporcuları", Özgün Çağlar Ersoy-Simge Menteş ise 1082 puan ile "Türkiye'nin en iyi üçüncü dans sporcuları" unvanı almaya hak kazandılar. Bu sonuçlara göre ciftlerimizden Gürkan Görmez-Ilgaz Görmez'in 13 Kasım 2010 tarihinde Amerika'da gerçekleştirilecek Dünya Dans Sporu Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler.
  
ODTÜ EDT olarak bu başarıda emeği olan tüm ciftlerimizi kutluyor, yoğun calışmalarımızda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ODTÜ Rektörlüğü, ODTÜ Spor Müdürlüğü ve ODTÜ Spor Kulübü'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.
 
 

2009-2010 Sezonu TDSF Dans Sporu Ligi Türkiye Birincisi ODTÜ EDT