Türkiye'nin ilk eşli danslar topluluğu, 30. yılEŞLİ DANSLAR TOPLULUĞU


Salonlarımız

9. Yurt Kültür ve Spor Toplulukları Koridoru

Topluluğumuz çalışmalarının büyük bölümünü tamamıyla kendisine ayrılmış olan bu dans salonunda sürdürmektedir. Aynı anda yaklaşık 16 çiftin birlikte dans edebildiği 125 m2'lik bu salonun zemini parke olup duvarlar boydan boya ayna kaplanmıştır. Ayna önlerinde bale çalışmalarında kullanılan barlar mevcuttur. Salonda çok amaçlı bilgisayarlı müzik sistemi ve internet hattı döşelidir. Salon içerisinde biri bayan, biri erkek dansçılar için 2 soyunma odası bulunmaktadır. Bu salonda ayrıca topluluğa ait kostüm ve malzeme dolapları ve topluluk üyelerine ait kişisel dolaplar bulunmakta, sürekli sıcak-soğuk içme suyu sağlayan su makinesi kullanılmaktadır.

 

 

 

Aynalı Salon (Eski Spor Salonu)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salon, gösteri çalışmaları ve kursiyer serbest çalışma saatleri gibi katılımın yüksek olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 25 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup bir duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi döşelidir.


3 Nolu Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salon, topluluk odasının alternatifi olarak kurslar ve topluluk çalışmaları için sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 10 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup bir duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi döşelidir.


1 Nolu Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salondan gerekli durumlarda yararlanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 10 çiftin dans edebildiği salonun zemini muşamba olup bir duvar ayna kaplıdır. Bir duvarda da bale çalışmalarında kullanılan barlar mevcuttur.

 

Akademik Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salondan akademik personele yönelik kurslarda ve öğrencilere yönelik 3 kredilik "Dance Education" dersinde yararlanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 15 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup iki duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi bulunmaktadır.

 

Öğrenci Kültür Merkezi (Eski Jandarma Binası - A-4 Girişi Yanı)

ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu binada iki ayrı salon bulunmaktadır. Salonlardan birinin zemini parke olup tek duvarda ayna bulunmakta ve aynı anda 8 çift rahatlıkla dans edebilmektedir. Diğer salonun ise büyüklüğü aynı olmakla birlikte zemini fayanstır ve duvarda ayna bulunmamaktadır.