DANCE SPORT CLUB


How to Nasıl Topluluk Üyesi Olurum?

How to ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu'nun ana disiplini "dans sporu", yan disiplini ise "Arjantin Tangosu"dur. Topluluk, her akademik yıl başında gerçekleştirdiği seçmeler ile bünyesine üye seçmektedir. Dans Sporu (Latin ve Standart) seçmeleri her yıl, Arjantin Tangosu seçmeleri ise topluluğun bu disiplinde yeni dansçı ihtiyacı olduğu yıllarda yapılmaktadır.

 

Seçmeler ile topluluğumuza üye olarak alınan kişiler lisanslı birer sporcu olarak yetiştirilmekte ve ulusal ve uluslararası yarışmalarda ODTÜ’yü temsil etmektedir. ODTÜ EDT, bugün bünyesinde barındırdığı değişik yaş kategorilerinde 80’e yakın aktif lisanslı dans sporcusu ile ülkemizin en büyük sportif salon dansları okulu durumundadır. Topluluğumuz, 2000 yılından bu yana kazanılmış olan 300’ün üzerinde madalya ile de bu alanda kırılması zor bir rekoru elinde bulundurmaktadır.

 

ODTÜ EDT üyeliği, diğer çoğu öğrenci topluluklarının aksine son derece disiplinli bir sportif süreçtir. Topluluk çalışmaları bir “takım” bilinci içerisinde sürdürülmekte ve üyelerin sportif gelişimi antrenörleri tarafından yakından izlenmektedir. Topluluk üyeleri dans sporu eğitmenleri ile haftanın 2-3 günü yaptıkları antrenmanlar yanında klasik bale, esneme, germe (stretching) ve nefes egzersizleri (yoga-pilates) gibi konularda sürekli eğitim almakta; ayrıca düzenli olarak yabancı antrenörlerin çalıştaylarına ve özel derslerine katılmaktadır.

 

ODTÜ EDT, ülkemizde dans sporunu tanıtmayı ve yaygınlaştırmayı amaçlayan bir topluluk olarak her yıl bünyesine yeni sporcular kazandırmaya çalışmaktadır. Son olarak 9 Ekim 2004, 28 Kasım 2004, 15 Ekim 2005, 15 Ekim 2006, 6 Ekim 2007, 18 Ekim 2008, 10 Ekim 2009, 9 Ekim 2010 ve 8 Ekim 2011 tarihlerinde yapılan seçmeler ile 300'ü aşkın dansçı adayı eğitimlerimize katılmaya hak kazanmış, eğitim sürecinde yapılan elemeler sonucu bunlardan 106 tanesi topluluk üyesi olarak kabul edilmiştir.

 

2012 yılı seçmelerimizin ekim yılının ilk haftalarında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Seçmelere katılacak kişilerin, seçmelerden 2 hafta önce çarşı girişinde kurulacak EDT standına giderek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

Hepinizi aramıza bekliyoruz :))

 

 

 

 

2007-2008 Sezonu Başında Gerçekleştirilen Seçmeler İle Aramıza Katılan Dansçılarımız

 

2006-2007 Sezonu Başında Gerçekleştirilen Seçmeler İle Aramıza Katılan Dansçılarımız