DANCE SPORT CLUB


Dance Halls

The Club Room, Dormitory 9


The club continues its operation mostly in this dance hall, reserved only for METU Dancesport Club. The hall with 125 m2 of parquet floor, in which up to 16 couples can dance, is covered with mirrors. In front of the mirrors, the bars are available to be used in ballet trainings. In the hall, a multi-purpose audio system and internet connection are also provided. There exist two changing rooms, one for women and another for men. In addition, there are costume and equipment cupboards which belong to the club, and personal lockers for club members, as well as a water dispenser providing 24 hours of hot and cold water service. 
Aynalı Salon (Eski Spor Salonu)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salon, gösteri çalışmaları ve kursiyer serbest çalışma saatleri gibi katılımın yüksek olduğu zamanlarda kullanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 25 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup bir duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi döşelidir.


3 Nolu Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salon, topluluk odasının alternatifi olarak kurslar ve topluluk çalışmaları için sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 10 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup bir duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi döşelidir.


1 Nolu Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salondan gerekli durumlarda yararlanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 10 çiftin dans edebildiği salonun zemini muşamba olup bir duvar ayna kaplıdır. Bir duvarda da bale çalışmalarında kullanılan barlar mevcuttur.

 

Akademik Salon (Yeni Spor Merkezi - Teknokent Yanı)

ODTÜ Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu salondan akademik personele yönelik kurslarda ve öğrencilere yönelik 3 kredilik "Dance Education" dersinde yararlanılmaktadır. Aynı anda yaklaşık 15 çiftin dans edebildiği salonun zemini parke olup iki duvar ayna kaplıdır. Salonda çok amaçlı müzik sistemi bulunmaktadır.

 

Öğrenci Kültür Merkezi (Eski Jandarma Binası - A-4 Girişi Yanı)

ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan bu binada iki ayrı salon bulunmaktadır. Salonlardan birinin zemini parke olup tek duvarda ayna bulunmakta ve aynı anda 8 çift rahatlıkla dans edebilmektedir. Diğer salonun ise büyüklüğü aynı olmakla birlikte zemini fayanstır ve duvarda ayna bulunmamaktadır.