DANCE SPORT CLUB


2011 - The Game

 

Süper Mario Broz, FıFA, GTA, Mortal Kombat, Sims ve daha pek çoğu... Pek çoğumuzun gençliğinin en sevilen bilgisayar oyunları bu kez dansla hayat buluyor.

 

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, 1988 senesinden bu yana her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği yıl sonu şöleninde bu yıl en sevilen bilgisayar oyunlarını sahneye taşıyor. "The Game" adlı bu yılki eserde kahramanlarımız her oyunun hikayeti içerisinde kimi zaman prensesi kurtarmaya çalışıyor, kimi zaman bir evrimi anlatıyor, kimi zamanda büyük bir imparatorluk savaşına girişiyor.

 

2010 kış sezonunda hazırlıklarına başlanan The Game, etkileyici kostümleri, göz alıcı dekor, ışık ve ses tasarımlarıyla güçlü bir ekip çalışmasının ürünü olarak ortaya çıkıyor. Ulusal ve uluslararası koreograflarca hazırlanan bu görsel şölen, tamamı Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan lisanslı yaklaşık 100 dansçı tarafından sahneleniyor. Eserin sahneye taşınmasında ayrıca yaklaşık 10 kişilik bir teknik kadro görev alıyor.

 

Her yaştan başkentli sanatsevere uzun süre hatırlayacakları keyifli bir gece yaşatacak olan bu görsel şovun tadını çıkarmak için yapmanız gereken tek şey; ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Gişesi'ne veya ODTÜ çarşı girişindeki EDT stantlarına ulaşmak ve 7, 8 ya da 9 Mayıs tarihlerinden biri için biletlerinizi hemen almak...

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde satışa çıkan 2600 adet biletin yarısının ilk 5 gün içerisinde tükendiği göz önünde bulundurulursa, "The Game"in bu yıl da üç gün boyunca kapalı gişe oynayacağını söylemek yanlış olmayacak sanırız...

 

Keyifli seyirler...