DANCE SPORT CLUB


2010 - B'aşka Zaman

 

Taş devrinde bir mağarada mı, uzak gelecekte robotların arasında bir savaşta mı, yoksa Roma'da bir glâdyatör arenasının tam ortasında mı olmak isterdiniz? Peki ya, büyük bir krallığın veliahtinin size evlenme teklif ettiği gün gelecekten 18. yüzyıla düşen bir adama aşık olsanız ne yapardınız?

 

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, 1988 senesinden bu yana her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği yıl sonu şöleninde bu yıl işte bu sorunun cevabını arıyor. "B'aşka Zaman" adlı bu yılki eserde kahramanlarımız bu tutkulu öykü içerisinde vahşi batıdan 50'lerin rock'n'roll partilerine, 70'lerin çılgın diskolarından Cumhuriyet Balosu'na kadar yaklaşık 15 farklı yer ve zamanı dolaşıyor.

 

2009 kış sezonunda hazırlıklarına başlanan B'aşka Zaman, etkileyici kostümleri, göz alıcı dekor, ışık ve ses tasarımlarıyla güçlü bir ekip çalışmasının ürünü olarak ortaya çıkıyor. Ulusal ve uluslararası koreograflarca hazırlanan bu görsel şölen, tamamı Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan lisanslı dans sporcuları tarafından sahneleniyor. Eserin sahneye taşınmasında ayrıca yaklaşık 20 kişilik bir teknik kadro görev alıyor.

 

Başkentlilere uzun süre etkisinden kurtulamayacakları bir gece yaşatacak olan bu görsel şovun tadını çıkarmak için yapmanız gereken tek şey; 6 Mayıs tarihinden itibaren ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Gişesi, ODTÜ çarşı girişindeki EDT stantları veya ODTÜ kütüphane girişindeki EDT stantlarına ulaşmak.

 

Geçtiğimiz sene satışa çıkan 2600 adet biletin 1900 adedinin ilk 5 gün içerisinde tükendiği göz önünde bulundurulursa, "B'aşka Zaman"nin bu yıl da üç gün boyunca kapalı gişe oynayacağını söylemek yanlış olmayacaktır...

 

Keyifli seyirler...

 

 

Gösteri Komitesi

Benan Ababay (Koordinatör), Gizem Topsakal (Koordinatör), Meltem Çalışkan, Duygu Tanrıverdi, Selin Köse, Emre Işıklıgil

 

Sahne Amiri

Deniz Akın

 

Işık Ekibi

Göktuğ Karacalıoğlu (Ekip Şefi, Işık Tasarım)

Özge Emeç (Işık Masası, Işık Tasarım)

Meltem Çalışkan (Robot Masası, Işık Tasarım)

Hakan Alanlıoğlu (Uygulama)

Ufuk Işık (Uygulama)

 

Dekor Ekibi

Meltem Çalışkan (Ekip Şefi)

Selin Köse

Elif Akkaş

Ufuk Işık

Cansu Kahramanlar

Funja Türk

 

Kostüm Ekibi

Duygu Tanrıverdi (Ekip Şefi)

Melisa Çilli

Özge Kahraman

 

Projeksiyon Ekibi

Emre Işıklıgil (Ekip Şefi)

Levent Eksert

Yeti Ziya Gürbüz

 

Fuaye Organizasyon

Selin Köse