Türkiye'nin ilk eşli danslar topluluğu, 30. yılEŞLİ DANSLAR TOPLULUĞU


2015-2016 Sezonu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Dans Maratonu Üniversitelerarası Dans Yarışması, 23 Nisan 2016 Cumartesi günü İstanbul Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu'nda gerçekleştirildi. Türkiye'nin farklı şehirlerinden 19 üniversitenin farklı takımlar ile katıldığı ve hip-hop'tan salsa'ya, oryantal'den Latin'e, cha cha'dan tango'ya pek çok farklı dans türünde performanslar sergilediği yarışmada ODTÜ'yu temsil eden topluluğumuz, üyelerimiz Mert Yazbahar-Ceren Çağlar'ın koreografisini hazırladığı dans sporu disiplinindeki "Roxanne" koreografisi ile, katılımcı bütün üniversiteleri geride bırakarak TÜRKİYE ŞAMPİYONU olmuştur.

 

Ayrıca dans dünyasının önemli isimlerinden oluşan jüri, katılımcı 300'e yakın dansçı arasından, Ceren Çağlar'ın yarışmanın EN İYİ KIZ DANSÇISI ödülüne layık görmüştür.

 

Üniversitemize bu iki büyük ödülü kazandıran tüm dansçılarımızı gönülden kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyor; yarışmanın hazırlık sürecinde bizlere büyük destek veren üniversitemiz rektörlüğüne ve Spor Müdürümüz Sn. Şahin OĞUZ'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Koreografi Teması: Roxanne

 

Dans Türü: Paso Doble

 

Koreograflar: Ceren ÇAĞLAR, Mert YAZBAHAR

 

Dansçılar:

Mert YAZBAHAR - Ceren ÇAĞLAR

Mehmetcan KANTAŞ - Aslı SÜMEN

Mert ERDEM - Karya AKTAŞ

Ali ALPARSLAN - Buse Nur SAYIL

Berat KESKİN - Esra ALPARSLAN

 

Teknik Ekip:

Göktuğ KARACALIOĞLU (Işık, Projeksiyon)