Türkiye'nin ilk eşli danslar topluluğu, 30. yılEŞLİ DANSLAR TOPLULUĞU


2010 - B'aşka Zaman

  

 Fragman:

 

Taş devrinde bir mağarada mı, uzak gelecekte robotların arasında bir savaşta mı, yoksa Roma'da bir glâdyatör arenasının tam ortasında mı olmak isterdiniz? Peki ya, büyük bir krallığın veliahtinin size evlenme teklif ettiği gün gelecekten 18. yüzyıla düşen bir adama aşık olsanız ne yapardınız?

 

ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, 1988 senesinden bu yana her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği yıl sonu şöleninde bu yıl işte bu sorunun cevabını arıyor. "B'aşka Zaman" adlı bu yılki eserde kahramanlarımız bu tutkulu öykü içerisinde vahşi batıdan 50'lerin rock'n'roll partilerine, 70'lerin çılgın diskolarından Cumhuriyet Balosu'na kadar yaklaşık 15 farklı yer ve zamanı dolaşıyor.

 

2009 kış sezonunda hazırlıklarına başlanan B'aşka Zaman, etkileyici kostümleri, göz alıcı dekor, ışık ve ses tasarımlarıyla güçlü bir ekip çalışmasının ürünü olarak ortaya çıkıyor. Ulusal ve uluslararası koreograflarca hazırlanan bu görsel şölen, tamamı Türkiye Dans Sporları Federasyonu'ndan lisanslı dans sporcuları tarafından sahneleniyor. Eserin sahneye taşınmasında ayrıca yaklaşık 20 kişilik bir teknik kadro görev alıyor.

 

Başkentlilere uzun süre etkisinden kurtulamayacakları bir gece yaşatacak olan bu görsel şovun tadını çıkarmak için yapmanız gereken tek şey; 6 Mayıs tarihinden itibaren ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Gişesi, ODTÜ çarşı girişindeki EDT stantları veya ODTÜ kütüphane girişindeki EDT stantlarına ulaşmak.

 

Geçtiğimiz sene satışa çıkan 2600 adet biletin 1900 adedinin ilk 5 gün içerisinde tükendiği göz önünde bulundurulursa, "B'aşka Zaman"nin bu yıl da üç gün boyunca kapalı gişe oynayacağını söylemek yanlış olmayacaktır...

 

Keyifli seyirler...

 

 

GÖSTERİ KOMİTESİ

Benan Ababay (Koordinatör), Gizem Topsakal (Koordinatör), Meltem Çalışkan, Duygu Tanrıverdi, Selin Köse, Emre Işıklıgil

 

 

TEKNİK EKİP

 

Sahne Amiri

Deniz Akın

 

Işık Ekibi

Ekip Şefi: Göktuğ Karacalıoğlu

Işık Tasarımı: Göktuğ Karacalıoğlu, Özge Emeç, Meltem Çalışkan

Işık Masası: Göktuğ Karacalıoğlu, Özge Emeç

Robot Masası: Meltem Çalışkan

Uygulama: Hakan Alanlıoğlu, Ufuk Işık

 

Dekor Ekibi

Ekip Şefi: Meltem Çalışkan

Uygulama: Selin Köse, Elif Akkaş, Ufuk Işık, Cansu Kahramanlar, Funja Türk

 

Kostüm Ekibi

Ekip Şefi: Duygu Tanrıverdi

Uygulama: Melisa Çilli, Özge Kahraman

 

Projeksiyon Ekibi

Ekip Şefi: Emre Işıklıgil

Uygulama: Levent Eksert, Yeti Ziya Gürbüz

 

Fuaye Organizasyon

Selin Köse